Zmiana nazwy PTU S.A.

07 listopad 2012

1 października 2012 roku Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zmieniło nazwę na Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Firma zmieniła także logo. To symbol głębokich, jakościowych zmian od kilkunastu miesięcy sukcesywnie wdrażanych w Firmie. Zostały one zapoczątkowane wraz z pozyskaniem silnego, doświadczonego akcjonariusza – niemieckiej Grupy Gothaer (blisko 100% udziałów w Spółce).

Zmiana nazwy i logo to symboliczne zwieńczenie pierwszego etapu zmian i podkreślenie przynależności do Grupy. Wraz z nową marką firma wprowadza szereg udogodnień dla klientów:

  • Nowe, bardziej przejrzyste i elastyczne produkty detaliczne. Zmieniły się ubezpieczenia wypadkowe, mieszkań i domów, turystyczne oraz AC;
  • Nowoczesny system sprzedażowy Gonet, który pozwala na bardziej precyzyjne dopasowanie oferty do potrzeb klienta;
  • Możliwość likwidacji szkód oraz zakupu wybranych ubezpieczeń poprzez stronę internetową firmy;
  • Wkrótce uruchomione zostanie również profesjonalne contact center dla naszych klientów.


Chcemy stać się nowoczesną, konkurencyjną i przede wszystkim przyjazną dla klientów firmą ubezpieczeniową. Pierwsze ważne kroki w tym kierunku już za nami. Stare logo przestało być adekwatne do firmy, jaką się stajemy. Grafika nowego logo symbolizuje tradycję i wiarygodność naszego akcjonariusza, lecz także nowoczesność i nastawienie na skuteczne realizowanie potrzeb naszych klientów. Mam nadzieję, że nowa marka wkrótce stanie się dla naszych klientów i pośredników symbolem bezpieczeństwa, zaufania i wysokiej jakości usług, tak, aby każdy z nich mógł powiedzieć – Gothaer to „mój wybór”. – mówi Anna Włodarczyk-Moczkowska, Prezes Zarządu Spółki.